زمانی که پرداخت آنلاین در ایران پدیده‌ ای نوپا محسوب می‌شد و داشتن درگاه پرداخت اینترنتی برای شروع یک کسب‌ و‌ کار آنلاین با دشواری همراه بود ، استارت ‌آپی به نام زرین‌ پال برای ایجاد یک فضای ایمن و قابل اعتماد میان فروشندگان اینترنتی و خریداران ، با ارائه‌ی درگاه پرداخت اینترنتی در کمترین زمان و ساده‌ ترین حالت ممکن شروع به فعالیت کرد. این مقاله از رازمگ به درگاه پرداخت زرین پال ، آموزش کار با آن ، تعرفه ، کارمزد و نکات تکمیلی راجع به این درگاه پرداخت اختصاص دارد.

از فروردین ۱۳۸۹ تا به امروز اتفاقات تلخ و شیرین ، تغییرات بزرگ و کوچک ، بالا و پایین‌ های فراوان و ناملایمتی‌ ها و مهربانی‌ های بسیار رخ داده است تا زرین‌پال به عنوان اولین پرداختیار ایران پرچمدار دانش بنیان حوزه‌ ی فین تک و مورد اعتماد فعالان وب فارسی و تجارت الکترونیک باشد.


بنیان گذارن زرین پال چه کسانی هستند ؟


علی و مصطفی امیری ، ۲۸ و ۳۰ ساله از داستان شروع کارشان با ۵ میلیون تومان سرمایه می ‌گویند که در یک زیر زمین ۹۰ متری در آریا شهر کار را شروع کردند و حالا به چشم انداز ۲ میلیارد تومان گردش مالی در روز می ‌اندیشند ، اتفاقی که به زودی برای این دو جوان کارآفرین خواهد افتاد. مصطفی امیری حالا مدیر عامل شرکت زرین‌ پال است؛ نمونه ایرانی پی‌ پال که خودش امید دارد موفق‌ ترین کیف پول الکترونیکی در تجارت ایران شود.

بزرگ ‌ترین خطر شکست را نا امید شدن و از دست رفتن انگیزه‌ ها می‌داند. اینکه باور‌هایت را بگذاری کنار و برسی به حرف‌های بقیه که «چرا وقتت را پای این کار‌ها و ایده‌های بی‌ خود هدر می ‌دهی!» می‌گوید روزی که نگاه شما به باور‌هایتان مثل حرف‌ های مایوس‌ کننده دیگران شود روز مرگ شماست. «شکست خوردن این خطر را دارد که دست از باور‌هایتان بکشید؛ چون وقتی شکست‌خورده و دلسرد هستید بیشتر از هر صدایی حرف‌های بقیه را با خود زمزمه می‌کنید.» مصطفی امیری بین وسایل و خرت‌ و پرت‌ های انباری ‌اش یک هارد دارد که یادگار روزهای شکست است. ‌ هاردی که روزی روی سروری نصب بود که اطلاعات یک سیستم وبلاگ ‌دهی روی آن ذخیره شده بود و قرار بود حسابی پول ‌ساز شود. «آن هارد را برداشته ‌ام تا روزی به بچه ‌ام نشانش بدهم و به او بگویم این یادگار پروژه‌ ای است که فکر می ‌کردم آگهی‌ دهنده‌ ها برای آن صف می‌ کشند ، اما مجبور شدم روزی سرورش را خاموش کنم و بپذیرم شکست خورده ‌ام؛ شکست خورده‌ام اما تمام نشده‌ام!»

 

راهنمای استفاده از زرین پال

حال نگاهی بیندازیم به شیوه استفاده از سیستم زرین پال


پیشخوان

در بخش پیشخوان بخش‌هایی مثل کیف ‌پول ، تسویه حساب ، انتقال وجه  و… مورد صحبت و راهنمایی قرار می‌گیرند.

 

کیف ‌پول‌ ها

تمام درآمد حاصل از فروش محصولات شما به واسطه زرین ‌پال ، در کیف‌ پول‌ های شما در زرین ‌پال تجمیع می ‌شوند تا در هر زمان تسویه حساب شوند.

 

چگونه می ‌توانم کیف پول بسازم؟

۱. در صفحه پیشخوان روی   ایجاد کیف پول کلیک کنید.

۲. فیلدهای خواسته شده را تکمیل نمایید.

۳. بر روی افزودن کیف‌ پول کلیک کنید.

نکته

  • برای کاربران دارای سطح عضویت نقره‌ای ساخت هر کیف‌پول ۱۵۰۰ تومان هزینه دارد و برای کاربران دارای سطح عضویت طلایی ساخت کیف‌پول رایگان می‌باشد.
  • کیف‌پول‌های ایجاد شده به هیچ عنوان قابل حذف شدن نیستند و فقط می‌توان نام آنها را ویرایش کرد.
  • هر کاربر مجاز به ساخت ۶ کیف‌پول است؛ غیر از کیف‌پول‌های اصلی زرین‌پال و پیامک.
  • هر کیف‌پول قابلیت اتصال به هر تعداد درگاه پرداخت را دارد.

 

چگونه می‌توانم کیف پول‌ هایم را شارژ کنم؟

۱- در صفحه پیشخوان روی شارژ کیف پول کلیک کنید.

حتما مطالعه کنید  10 روش کاربردی تبدیل pdf به word (به روزترین روش ها)

۲ – مبلغ و کیف پول انتخابی برای شارژ را انتخاب کنید.

۳ – بر روی شارژ کیف پول کلیک کنید.

 

کیف ‌پول پیامک چیست؟

کیف‌ پول پیامک برای استفاده از امکان ارسال پیامک ‌های اطلاع ‌رسانی مانند تراکنش‌ های ورودی و خروجی و اطلاع از تیکت ‌ها می‌ باشد.

نکته

  • هزینه هر پیامک اطلاع‌ رسانی ۴۰ تومان می ‌باشد که از موجودی کیف‌ پول پیامک کسر می‌گردد.

 

چگونه اطلاع‌ رسانی از طریق پیامک را فعال کنم؟

۱ – بر روی تصویر کاربری خود کلیک کنید.

۲ – در منو باز شده روی تنظیمات اطلاع‌رسانی کلیک کنید.

۳ – در صفحه تنظیمات اطلاع‌ رسانی گزینه پیامک را فعال کنید.

 

دنگی دنگی

سرویس دنگی دنگی زرین‌ پال برای استفاده در حساب و کتاب‌ های مالی دسته جمعی و پرداخت هزینه‌ های انجام شده توسط یک نفر راه‌ اندازی شده است.

نکته

  • در حال حاضر استفاده از سرویس دنگی دنگی در اپلیکیشن زرین ‌پال من قابل استفاده است و به زودی استفاده از این سرویس در پنل زرین‌ پال من هم قابل استفاده خواهد بود.

 

زرین‌ کارت

زرین ‌کارت یک کارت بانکی با تمام ویژگی‌ های یک کارت عابر بانک است که داشتن این کارت بانکی برای کاربران زرین ‌پال و تسویه حساب به زرین‌ کارت مساوی است با نصف شدن کارمزد آنها و سریع ‌تر شدن مدت زمان لازم برای تسویه حساب.

 

چگونه درخواست زرین ‌کارت بدهم؟

۱ – در صفحه پیشخوان روی درخواست زرین کارت کلیک کنید.

۲ – اگر تا به حال حساب بانکی اضافه نکرده ‌اید از شما خواسته می‌شود یک حساب بانکی متعلق به خود را به زرین ‌پال معرفی کنید.

۳ – بعد از ثبت حساب بانکی دوباره درخواست زرین‌ کارت بدهید.

۴ – آدرس پستی برای ارسال زرین ‌کارت و کیف پول مورد نظر برای کسر هزینه صدور زرین‌ کارت را مشخص نمایید.

۵ – منتظر دریافت زرین‌ کارت در محل آدرس گفته شده باشید.

نکته

  • صدور زرین‌ کارت برای کاربران سطح عضویت نقره ‌ای شامل کسر هزینه ‌ی ۴۹۵۰۰ تومان می ‌باشد ، اما برای کاربران دارای سطح عضویت طلایی زرین ‌کارت به صورت رایگان صادر می‌شود.
  • مدت زمان ارسال و دریافت زرین‌ کارت بین ۱ تا ۳ هفته می‌باشد.
  • متاسفانه صدور زرین ‌کارت برای عزیزان اتباع غیر ایرانی امکان ‌پذیر نمی‌ باشد.

 

چرا باید زرین‌ کارت داشته باشم؟

زرین‌ کارت برای تسریع زمان تسویه حساب و کاهش کارمزد برای کاربران زرین‌پال در نظر گرفته شده است. زمان انتقال وجه برای کاربران دارای زرین‌ کارت ، هنگام تسویه حساب تا مبلغ ۳ میلیون تومان در هر روز ، یک بار به صورت آنی و مابقی تراکنش‌ها تا مبلغ ۵ میلیون تومان از یک دقیقه تا ۱۲ ساعت است. همچنین هنگام تسویه حساب به زرین‌ کارت به جای ۱٪ کارمزد ، نیم درصد کارمز کسر می‌شود.